Jak dobrać poprawnie słowa i frazy kluczowe?

Narzędzie propozycji słów kluczowych Goole.Używanie odpowiednio dobranyc słów i fraz kluczowych jest jednym z elemetów optymalizacji bloga czy portalu pod kątem SEO, czyli pozycjonowania pod wyszukiwarki internetowe. 

I tu ważny niezmiernie jest kompromis. Żeby użyć słów kluczowych tak, aby tytuł, czy sam wpis był jednocześnie dobrze oceniany przez ludzi i przez wyszukiwarki internetowe. O tym znajdziesz w innym wpisie na moim portalu. Tu zajmiemy się narzędziem doboru słów i fraz kluczowych Google KeyWordTool.

Do samego narzędzia prowadzi link https://adwords.google.pl/o/KeywordTool. Logowanie tam masz przez dane Twojego profilu prywatnego Google, czyli starczy otworzyć w przeglądarce pocztę Google - Gmail.

Posługując się narzędziem propozycji słów kluczowych możesz wyrać słowa i frazy które są najczęściej wyszukiwane, inaczej są popularne. Masz jeszcze możność sprawdzenie trendów wyszukiwania takich słów w ostatnim roku. No i możesz wziąść pod uwagę konkurencję dla danego słowa. Na podstawie tych informacji wybierasz najlepsze dla Ciebie słowa i frazy kluczowe. Dalej umieszczasz je w tytule, opisie i w treśći samego wpisu. 
A dalej? Czekasz na efektu Twoich działań, czyli wzrost odwiedzających bloga czy tam portal.